Selena Gomez

Selena Gomez je americká speváčka a herečka. Svoju hereckú kariéru začala v detskom seriáli Barney a priatelia (Barney and friends). V roku 2007 bola obsadená do seriálu stanice Disney Channel, Kúzelníci z Waverly (Wizards of Waverly Place), kde stvárnila rolu Alex Russoovej až do ukončenia seriálu v roku 2012. Založila svoju kapelu Selena Gomez & the Scene a po podpise zmluvy s vydavateľstvom Hollywood Records v roku 2008, vydali albumy Kiss & Tell (2009), A Year Without Rain (2010) a When the Sun Goes Down (2011).

Selena sa objavila v celovečerných filmoch, ako Ramona and Beezus (2010), Monte Carlo (2011) či Hotel Transylvania (2012). Preslávila sa v kontroverznom filme Spring Breakers (2013) a neskôr vydala svoj prvý sólový album Stars Dance (2013). Singel „Come & Get It“ debutoval na prvom mieste v rebríčku Billboard 200 a dostal sa aj do prvej desiatky v rebríčku Billboard Hot 100. Selena opustila nahrávaciu zmluvu s vydavateľstvom Hollywood Records, po vydaní kompilačného albumu s jej najväčšími hitmi, For You (2014). Následne podpísala zmluvu s Interscope Records, aby mohla pokračovať na svojom druhom štúdiovom albume Revival (2015). Ten debutoval na prvej priečke v Spojených štátoch a single „Good for You“, „Same Old Love“ a „Hands to Myself“ sa dostali do top 10. Popri sólovej kariére spolupracovala s rusko-nemeckým DJ-om Zeddom na piesni „I Want You to Know“, s americkým spevákom-skladateľom Charliem Puthom na piesni „We Don’t Talk Anymore“ a nórskym DJ-om Kygom na „It Ain’t Me“. Taktiež je výkonnou producentkou Netflix seriálu 13 Reasons Why, ktorý mal premiéru v marci 2017.

Okrem hudobného a filmového priemyslu je Selena zapojená aj do iných aktivít. Spolupracovala s mnohými organizáciami pre charitatívne účely a už niekoľko rokov spolupracuje s UNICEF. V roku 2008 založila vlastnú produkčnú spoločnosť, July Moon Productions. Na jeseň v roku 2010 prostredníctvom Kmart začala so svojou vlastnou značkou oblečenia, „Dream Out Loud“. Značka ponúka všetok materiál, ktorý bol vyrobený z ekologického alebo recyklovaného materiálu. Od začiatku svojej kariéry predala 7 miliónov albumov a 22 miliónov singlov. Od novembra 2016 je najsledovanejším používateľom sociálnej siete Instagram. Selena obdržala množstvo ocenení a nominácií, vrátane ALMA Award, Billboard Women in Music, MTV Video Music Award, American Music Award, People’s Choice Award, dve Young Hollywood Awards a pätnásť Teen Choice Awards.

1992 – 2005: Detstvo a začiatky kariéry

Narodila sa v meste Grand Prairie v štáte Texas bývalej divadelnej herečke Amande Dawn „Mandy“ Cornettovej a Richardovi Joelovi Gomezovi. Má dve mladšie sestry Gracie a Victoriu. Jej otec je mexického pôvodu, mama má talianske korene. Rodičia sa rozviedli, keď mala päť rokov. V roku 2006 sa jej matka vydala za Briana Teefeyho.

Dostala meno po texasko-mexickej speváčke Selene, ktorá zomrela tri roky po jej narodení. V rozhovore s časopisom People prezradila, že záujem o herectvo začala prejavovať v dobe, kedy sledovala svoju matku pri skúškach a hraní v divadle.

V roku 2010 pri natáčaní filmu Monte Carlo úspešne zmaturovala. V roku 2014 oznámila, že ju už niekoľko rokov sužuje závažná choroba – lupus erythematosus – v dôsledku čoho bola nútená obmedziť svoje pracovné aktivity.

Selena sa v roku 2002 na kastingu k seriálu Barney & Friends zoznámila s Demi Lovato. Kastingom obe prešli a stali sa najlepšími priateľkami. Neskôr spolu vystupovali vo viacerých televíznych programoch a filmoch. Jej filmovým debutom bol film Dvaja pátrači 3-D: Game Over (Spy Kids 3: Game Over), kde sa objavila v menšej úlohe. V roku 2007 dostala hlavnú úlohu v seriáli Kúzelníci z Waverly (Wizards of Waverly Place), čo bolo odrazovým mostíkom pre rozbeh jej kariéry.

2007 – 2008: Kariérny prelom v Kúzelníkoch z Waverly

V roku 2007 Selena hosťovala v troch epizódach Disney seriálu Hannah Montana. Zahrala si speváčku menom Mikayla, ktorá bola rivalom hlavnej postavy seriálu. Počas tejto doby natočila dve epizódy pre nový seriál stanice Disney Channel s názvom Arwin!, ktorý bol spin-offom seriálu The Suite Life of Zack & Cody a tiež nadväzoval na televízny seriál Lizzie McGuire.

Neskôr dostala hlavnú úlohu v seriáli z produkcie Disney Channel, Kúzelníci z Waverly. Seriál Selene zaistil veľký úspech. Postava Alex Russoovej, ktorú hrala, jej vyniesla niekoľko ocenení. Vďaka tomuto úspechu ju mnohí kritici začali porovnávať s veľmi úspešnou Miley Cyrus. Neskôr ju magazín Forbes vyhlásil za „Eight Hot Kid Stars To Watch“. Selena pre seriál naspievala titulnú skladbu „Everything Is Not What It Seems“, ktorá sa dá pokladať za jej hudobný debut. Záverečná epizóda seriálu mala premiéru v roku 2012.

V októbri 2008 Selena založila svoju vlastnú produkčnú spoločnosť, na ktorej spolupracovala s XYZ Films. V dohode bola zahrnutá jej účasť na natáčaní filmu What Boys Want, kde jej postava mala mať schopnosť počuť myšlienky mužov. Film napokon nikdy nevyšiel. V tom istom roku začala chodiť so svojim hereckým kolegom Nickom Jonasom. Objavila sa v hudobnom videu jeho skupiny Jonas Brothers, „Burnin‘ Up“. V roku 2009 sa rozišli. V tomto čase sa Selena začala sústrediť viac na hudbu. Nahrala soundtrack pre rozprávku 101 Dalmatíncov s názvom „Cruella de Vill“. Neskôr nahrala pieseň „Fly To Your Heart“, ktorá bola zaradená na soundtrack k filmu Cililing (Tinker Bell). Hosťovala tiež na nahrávke „Whoa Oh! (Me vs. Everyone)“; skladba dosiahla 78. miesto v rebríčku Billboard Pop 100 v USA.

Ešte v roku 2008 dostala hlavnú úlohu vo filme Popoluška: Sladkých šestnásť (Another Cinderella Story) po boku Drewa Seeleyho. Zahrala si Mary Santiagovú, mladé dievča, ktoré dúfa, že sa jedného dňa stane tanečnicou. Film si vyslúžil relatívne pozitívne recenzie a vyhral v roku 2010 cenu Writers Guild of America Award. Na soundtrack filmu Selena prispela tromi skladbami. „Tell Me Something I Don’t Know“, ktorá bola vydaná ako singel aj s hudobným videom a umiestnila sa na 58. mieste v rebríčku Billboard Hot 100. Neskôr v tom istom roku dostala úlohu Helgy v rozprávke Horton. Film bol komerčne úspešný a zarobil celosvetovo okolo 300 miliónov dolárov. Neskôr sa objavila v televíznej šou Jonas Brothers: Living the Dream a v Studio DC: Almost Live, šou stanice Disney Channel.

2009 – 2011: Selena Gomez & The Scene a filmová kariéra

V roku 2009 Selena pokračovala vo svojej hereckej kariére. Objavila sa ako hosť v seriáli The Suite Life on Deck kde stvárnila Alex Russoovú. Jednalo sa o crossover seriálov Kúzelníci z Waverly a Hannah Montana, kedy sa hlavné postavy z nich objavili v jednej epizóde. Neskôr hosťovala aj v seriáli Sonny vo veľkom svete (Sonny With a Chance), kde si zahrala po boku svojej kamarátky Demi Lovato. V tom istom roku prepožičala svoj hlas princeznej Selénii v animovanom filme Arthur a Maltazardova pomsta.

Selena spolu s Demi Lovato natočili film Ako chrániť princezné (Princess Protection Program), ktorý vyšiel v júni 2009. Bol úspešný a jeho premiéru sledovalo cez 8,5 milióna divákov. Selena a Demi pre film nahrali spoločný duet „One and the Same“, ktorý neskôr vyšiel ako promo singel aj s hudobným videom. Pieseň nebola veľmi úspešná, dosiahla 82. miesto v hitparáde Hot 100. 28. augusta 2009 vyšiel Wizards of Waverly Place: The Movie, ktorý vychádzal z rovnomenného televízneho seriálu. Premiéru filmu si pozrelo 11,4 milióna ľudí a po High School Musical 2 sa stal druhým najsledovanejším filmom stanice Disney Channel. Film získal dve ceny Emmy.

Selena v roku 2008 podpísala zmluvu s Hollywood Records a neskôr založila skupinu s názvom Selena Gomez & The Scene. V auguste 2009 skupina vydala svoj debutový album s názvom Kiss & Tell. Album sa stal okamžite hitom a debutoval v top desiatke rebríčka Billboard 200 v USA. RIAA ho certifikovala zlatou platňou skladbu „Naturally“ platinovou platňou. Predtým ako kapela začala pracovať na druhom albume, Selena pokračovala v natáčaní filmov a seriálov. V roku 2009 si zahrala vo filme Ramona (Ramona and Beezus), ktorý bol natočený podľa knižnej série od Beverly Cleary. Selena povedala, že pri hraní vyspelejších rolí nepociťovala žiaden tlak. „Myslím, že som si plne vedomá, aké staré je moje publikum, aj ja sama som ešte dieťa. Nehrala by som rolu, v ktorej stvárnení by som sa necítila pohodlne.“ Film mal premiéru 23. júla 2010 a mal veľký úspech.

Selena sa stala súčasťou kampane „Sears‘ back-to-school fashion ad campaign“. Ako súčasť kampane natočila aj televíznu reklamu. V auguste 2009 hosťovala v „Sears Arrive Air Band Casting Call“, kde mala vybrať päť ľudí pre prvú kampaň „Sears Air Band“, ktorá sa konala v rámci MTV Video Music Awards 2009.
Stala sa tiež súčasťou kampane „Borden Milk“ a tvárou „State Farm Insurance“. Objavila sa v niekoľkých reklamách, ktoré sa vysielali aj na stanici Disney Channel. Neskôr začala randiť s Taylorom Lautnerom, ale po niekoľkých mesiacoch sa rozišli.

17. septembra 2010 Selena spolu s jej skupinou vydali druhý album s názvom A Year Without Rain. Album mal rovnaký úspech a ako ich debut a umiestnil sa na piatom mieste v rebríčku Billboard 200. Skupine znova vyniesol zlatú platňu od RIAA.

V októbri 2009 Selena oznámila, že pracuje na svojej vlastnej módnej značke „Dream Out Loud by Selena Gomez“. Oblečenie uviedli na trh na jeseň 2010. Bolo kompletne vyrobené z recyklovateľných alebo ekologických materiálov. Selena oblečenie popísala ako: „Krásne, ženské, bohémske“, a tiež uviedla, že značka je odrazom jej osobitného štýlu. Neskôr sa spojila s návrhármi Tonym Melillom a Sandrou Camposovou, ktorí obaja spolupracujú s veľkými obchodnými reťazcami. Selena povedala: „Keď som stretla Tonyho a Sandru, cítila som sa s nimi okamžite pohodlne a teraz sú pre mňa obaja ako rodina. Sú veľmi kreatívni a som rada, že im môžem kedykoľvek zavolať a len tak s nimi hovoriť o čomkoľvek. Sú v pohode, nech sa jedná o hocičo.“

27. februára 2011 sa zúčastnila na „Vanity Fair Oscar party“ spolu s kanadským spevákom Justinom Bieberom. Niekoľko mesiacov po tejto akcii médiá špekulovali o ich vzťahu. Tento nový pár na svoju stranu okamžite stiahol veľkú dávku pozornosti a dostal prezývku „Jelena“.

V marci 2010 Variety oznámil, že Selena sa objaví v jednej z troch hlavných rolí vo filme Popoluška v Monte Carle, ktorý produkovala Nicole Kidman. Kvôli filmu sa musela naučiť hrať pólo a dva týždne sa učila dva rôzne britské akcenty. Film vyšiel 1. júla 2011. V tom istom roku sa objavila vo filme Mupeti a tiež v seriáloch stanice Disney, So Random! a Prankstars. 28. júna Selena spolu s kapelou vydala svoj tretí a zároveň posledný album When the Sun Goes Down. Zo všetkých albumov mal tento najväčší úspech a dostal sa až na 1. miesto v rebríčku Billboard Top 200. Bol tiež certifikovaný zlatou platňou RIAA. Druhý singel „Love You Like a Love Song“ bol doposiaľ ich najúspešnejší a získal platinové platne od RIAA.

14. júla 2011 bolo oznámené, že Selena podpísala zmluvu so spoločnosťou Adrenalina, ktorá sa zaoberá extrémnymi športami, o výrobe a produkcii Seleninej kozmetiky. Selena neskôr uviedla na trh svoj prvý rovnomenný parfum.

2012 – 2014: Stars Dance, For You a filmové projekty

V januári 2012 Selena oznámila, že sa plánuje viac zamerať na svoju hereckú kariéru a spev odsunie bokom. Povedala: „Ja a moja kapela sa na nejakú dobu rozdelíme a každý pôjdeme svojou cestou. Tento rok bude celý o filmoch a ja chcem, aby členovia mojej kapely počas tej doby mohli hrať kedy chcú, kde chcú a s kým chcú. Vrátime sa na hudobnú scénu, ale chvíľku to potrvá.“ Svoj hlas prepožičala hlavnej postave v animovanom filme Hotel Transylvánia, Mavis. Film mal premiéru 21. septembra 2012.

Neskôr v tom roku sa Selena objavila vo filme Harmonyho Korina Spring Breakers, kde si zahrala po boku Jamesa Franca.

30. júla 2012 oznámila, že sa stala súčasťou kampane Case-Mate. Na kampani spolupracovala s Fergie – vytvorili spolu vlastný módny telefón a výťažok z predaja bol použitý na charitu.

Začiatkom novembra 2012 bolo ohlásené, že Selena a Justin po dvoch rokoch ukončili svoj vzťah. Po mesiaci sa k sebe vrátili.

Aj napriek svojim vyhláseniam, Selena v októbri 2012 ohlásila, že pracuje na svojom sólovom albume. 8. apríla 2013 vyšiel pilotný singel „Come & Get It“. Skladba bola dvakrát ocenená platinovou platňou a stala sa prvým Seleniným singlom, ktorý dosiahol prvé miesto v americkom rebríčku Billboard Hot 100, dokonca šesťkrát po sebe. 23. júna 2013 napokon album vyšiel a dostal názov Stars Dance. Debutoval na prvom mieste v rebríčku Billboard 200. Aj napriek vydanému CD Selena trvala na tom, že na prvom mieste je jej herecká kariéra a až potom hudobná.

Objavila sa v thrilleroch Aftershock a Útek po boku Ethana Hawka; film mal v USA premiéru 30. augusta 2013. V ďalšom filme s názvom Behaving Badly si Selena zahrala hlavnú úlohu. V roku 2013 sa opäť predstavila v roly Alex Russoovej vo filme The Wizards Return: Alex vs. Alex, ktorého natáčanie sa začalo 22. októbra 2012 a skončilo 10. novembra 2012. Film mal premiéru 15. marca 2013 na Disney Channel. V apríli 2013 prijala ponuku zahrať si v debute režiséra Williama H. Macy s názvom Rudderless. Natáčanie započalo v tom istom roku.

V októbri 2013 sa vyjadrila, že zvážila svoje rozhodnutie venovať sa len herectvu a je rozhodnutá svoj čas zadeliť medzi obe svoje hobby – herectvo a spev. Objavila sa vo videoklipe „City of Angels“ od Thirty Seconds To Mars.

V decembri 2013 Selena oznámila zrušenie austrálsko-ázijskéj časti jej turné Stars Dance Tour; uviedla, že potrebuje stráviť nejaký čas so svojou rodinou.Od 5. januára 2013 strávila niekoľko dní v liečebnom centre Dawn at The Meadows vo Wickenburgu, v štáte Arizona, ktoré sa špecializuje na liečbu závislostí a tráum u mladých ľudí. Jej hovorca uviedol, že na liečenie nastúpila dobrovoľne a dôvodom nebola závislosť na žiadnych omamných látkach.

V apríli 2014 bolo potvrdené, že Selena ukončila spoluprácu so svojou matkou a nevlastným otcom, ktorí boli jej manažérmi od začiatku jej kariéry. Bolo potvrdené, že toto jej rozhodnutie bolo založené čisto na obchodnej báze a v ich rodine je všetko v poriadku. Tiež potvrdili, že táto zmena nemá nič spoločné s faktom, že Selenina mama nesúhlasí so vzťahom svojej dcéry a Justina Biebera. Selena neskôr podpísala so spoločnosťami WME a Brillsten zmluvu, podľa ktorej bude manažovať svoju kariéru sama. Tieto novinky tiež podnietili fámy, že Selena ukončila spoluprácu s Hollywood Records a hľadá si nové vydavateľstvo. V septembri 2014 bolo potvrdené, že podpísala zmluvu s Interscope Records a začala pracovať na svojom druhom sólovom štúdiovom albume. Ešte predtým však vydala kompilačný album s názvom For You, ktorý obsahuje aj tri celkom nové skladby. Jednou z nich je aj singel „The Heart Wants What it Wants“, ktorý mal premiéru 6. novembra 2014 na oficiálnom Vevo kanáli speváčky. Pieseň bola venovaná jej už bývalému priateľovi Justinovi Bieberovi.

2015 – 2016: Revival a prestávka

S rusko-nemeckým hudobníkom Zeddom spolupracovala na ich spoločnom singli „I Want You to Know“, ktorý vyšiel 23. februára 2015. 22. júna vydala svoj druhý singel s názvom „Good for You“, na ktorom spolupracovala s rapperom ASAPom Rockym. Jej druhý štúdiový album Revival vyšiel 9. októbra 2015 spolu so singlami „Good for You“ a „Same Old Love“. Album obdržal pozitívne recenzie od hudobných kritikov a debutoval na prvej priečke rebríčku Billboard 200. Neskôr ho RIAA certifikovala zlatou platňou za predaj 500,000 kópií v Spojených štátoch. Selena v decembri vystupovala počas Victoria’s Secret Fashion Show. Popri hudbe sa Selena stala tvárou vlasových produktov Pantene. V auguste 2015 sa objavila v dokumente Unity spolu s inými hercami a herečkami. 25. septembra vyšiel film Hotel Transylvania 2, v ktorom Selena znovu nadabovala postavu Mavis. Tiež si zahrala vo filme The Big Short, ktorý mal premiéru 11. decembra.

V máji 2016 odštartovala svoje druhé svetové turné s názvom Revival Tour. Po koncertoch v Severnej Amerike, Ázii a Oceánii v auguste 2016 zrušila európsku a juhoamerickú časť turné, kvôli úzkosti, záchvatom paniky a depresiám spôsobených ochorením lupus.

V septembri 2015 pridali Selenu do obsadenia Neighbors 2: Sorority Rising. 23. januára bola hudobným hosťom v šou Saturday Night Live. Počas turné začala pracovať na svojom treťom štúdiovom albume, ktorý vyjde cez vydavateľstvo Interscope Records.

Po tom, čo zrušila svoje turné, nastúpila na liečenie so zameraním na duševné zdravie, kedy sa na čas stratila z pozornosti sociálnych médií. Jej prvé verejné vystúpenie bolo na American Music Awards 2016, kde bola nominovaná v kategórii Artist of the Year a Favorite Pop/Rock Female Artist.

2017: Tretí sólový štúdiový album a 13 Reasons Why

4. februára 2017 Selena pridala na Instagram story kúsok svojej novej piesne. O päť dní neskôr nórsky DJ Kygo zavesil tiež časť piesne, na ktorej spolupracoval so Selenou Gomez. Dvojica neskôr potvrdila, že singel s názvom „It Ain’t Me“ vyjde 16. februára. Pieseň dosiahla top 10 v rebríčku Billboard Hot 100.

V októbri 2015 Netflix oznámil miniseriálovú adaptáciu románu Thirteen Reasons Why, so Selenou ako výkonnou producentkou. Seriál mal premiéru 31. marca 2017 na Netflixe. Okrem tohoto projektu pracuje na svojej novej hudbe s producentmi ako sú The Futuristics, Jonas Jeberg a Ryan Tedder, a skladateľmi Juliou Michaels, Justinom Tranterom či Jacobom Kasherom. 5. mája 2017 zahájila odpočítavanie na svojej oficiálnej webovej stránke, ktoré pokračovalo až do 18. mája. Veľa stránok špekulovalo o vydaní jej nového singlu. 11. mája bolo potvrdené, že dôvodom odpočítavania bol singel „Bad Liar“, ktorý vyšiel 18. mája spolu aj s prvým videoklipom prostredníctvom streamovej služby Spotify. Druhý videoklip vyšiel počas ďalšieho mesiaca na YouTube. Pieseň „Fetish“ nasledovala, ako ďalší singel.

Vplyvy

Selena uviedla, že po hudobnej stránke na ňu najviac vplývajú Bruno Mars, Beyoncé a Rihanna. Jej debutový sólo album Stars Dance bol najviac ovplyvnený zvukom Britney Spears, Taylor Swift a Skrillex.

Filantropia

Selena bola súčasťou programu UR Votes Count, ktorej hlavnou úlohou bolo oboznámiť ľudí bližšie s kandidátmi na amerických prezidentov v roku 2008, Barackom Obamom a Johnom McCainom. V októbri 2008 participovala v St. Jude’s Children’s Hospital v benefite „Runaway for life“. Je tiež ambasádorkou organizácie DoSomething.org, ktorá pomáha v Puerto Ricu zvieratám, najmä psom. Členkou tejto organizácie sa stala počas natáčania The Wizards of Waverly Place: The Movie, ktorý sa natáčal práve v Puerto Rico. Je tiež súčasťou nadácie RAISE Hope For Congo, ktorej hlavnou úlohou je zvýšiť povedomie o probléme týrania žien.
Od roku 2009 do 2012 sa podieľala na programe „Disney’s Friends for Change“, ktorého úlohou bola ochrana životného prostredia. Selena, Demi Lovato, Miley Cyrusová a Jonas Brothers spolu nahrali charitatívny singel „Send It On“, ktorého výťažok šiel do Disney Worldwide Conservation Fund. Skladba debutovala na 20. mieste v rebríčku Billboard Top 100. V roku 2009 Gomezová nečakane pricestovala do Los Angeles v rámci programu „A Day Made Better“, ktorý bol sponzorovaný spoločnosťou OfficeMax. Počas svojej návštevy v jednej základnej škole darovala tejto škole pomôcky v hodnote 1000 dolárov a so žiakmi viedla besedu o dôležitosti komunity. 22. januára 2010 vystúpila v šou Teleton Hope For Haiti Now, spolu s niekoľkými ďalšími celebritami. V apríli 2012 sa stala ambasádorkou nadácie Ryan Seacrest Foundation.

30. júla 2012 sa spolu s Fergie stala partnerom Case-Mate v rámci kampane „Right Case, Right Occasion“. Spolu s Fergie a Common vytvorili módne telefóny, ktorých výťažok z predaja bol použitý na charitatívne účely.

Práca s UNICEF

V októbri 2008 sa stala hovorcom Trick-or-Treat UNICEF, ktorej cieľom bolo zapojiť deti v Hollywoode do zbierania peňazí na pomoc rovesníkom po celom svete. Povedala, že bola extrémne vzrušená z možnosti primeť deti urobiť vo svete zmenu k lepšiemu. V auguste 2009 sa stala najmladšou ambasádorkou UNICEF vôbec a prekonala tak Hayley Westenra, ktorú vybrali ako 18-ročnú. V rámci svojej prvej misie cestovala 4. septembra 2009 do Ghany. Misia trvala týždeň a cieľom bolo Selenu oboznámiť s problémami detí v treťom svete. V interview s Associated Press povedala, že chcela využiť svoj vplyv celebrity a dostať problémy v Ghane viac do povedomia ľudí: „Som veľmi poctená, že mňa detí počúvajú a berú do úvahy. Predtým, ako som tam šla som ani nevedela, že nejaká Ghana existuje, dokonca som to ani nevedela vygoogliť a teraz som tam bola a viem kde to je a ako tam je. Je to celkom neuveriteľné.“ O svojej roly ambasádorky povedala: „Deň čo deň zomrie 25 000 ľudí z dôvodov, ktorým sa dá zabrániť. Stojím pri UNICEF a dúfam, že toto číslo raz znížime na nulu. Viem, že to môžeme dosiahnuť, pretože UNICEF na zemi poskytuje deťom záchranu, pomoc. Preto sa nula môže stať skutočnosťou.“

V roku 2009 sa druhý rok po sebe stala hovorkyňou Trick-or-Treat. Gomezová, ktorá v roku 2008 získala pre charitu okolo 700 000 dolárov, uviedla, že dúfa, že v roku 2009 sa jej podarí získať aspoň milión. Zúčastnila sa celebritnej aukcie a hosťovala v internetovej sérii, vysielanej na Facebooku, na podporu tejto kampane. V roku 2010 v rámci tohto programu po tretí raz zaujala miesto hovorkyne. V roku 2010 Selena a jej skupina The Scene odohrali benefičný koncert a výťažok z neho darovali práve do tohto programu.

Vo februári 2011 cestovala do Čile, kde sa stretla s rodinami, ktoré UNICEF podporuje v programe „Programa Puente“ – program pomáha rodinám s výchovou detí. Po tejto skúsenosti vyhlásila: „UNICEF pomáha rodinám v Čile dostať sa z finančnej krízy, predísť násiliu a podporuje vzdelávanie. Byť svedkom každodenného zápasu týchto rodín a tiež vidieť ich nádej bolo pre mňa inšpirujúce.“ V marci 2011 sa zúčastnila na kampani „Celebrity Tap Pack“, ktorej cieľom bolo zvýšiť konzumáciu čistej vody z vodovodu. Objavila sa tiež v promo videách tejto kampane.

ZDRAVIE

Selena trpí chorobou zvanou ,,Lupus“ táto choroba je nevyliečiteľná a život ohrozujúca.